www.skz.szczecin.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Ochrona zabytków Konserwatorzy

Konserwatorzy

Drukuj PDF

POLSCY KONSERWATORZY ZABYTKÓW NA POMORZU ZACHODNIM 

WOJEWÓDZCY KONSERWATORZY ZABYTKÓW

SZCZECIN

 

1.       Leopold KUSZTELSKI                                       (08 kwietnia 1946 - 31 września 1947)

2.       Janusz POWIDZKI                                             (10 października 1947 - styczeń 1948)

3.       Zygmunt KNOTHE                                             (luty 1948 - czerwiec 1950)

                   (01 marca 1948 -  1950)

4.       Zofia KRZYMUSKA-FAFIUS                                (lipiec 1950 - wrzesień 1952)

5.       Henryk DZIURLA                                                (20 października 1952 - 31 stycznia 1960)

6.       Róża KĄSINOWSKA (p.o.)                                  (luty 1960 - lipiec 1960)

7.       Stefan KWILECKI                                               (01 sierpnia 1960 - 31 września 1972)

8.       Ludwik SANDECKI                                             (01 marca 1973 - 31 marca 1974)

9.       Lubomira MADEJSKA (p.o.)                               (kwiecień 1974 - 1974)

10.    Jerzy JERZEWSKI                                             (15 lipca 1974 - 30 kwietnia 1982)

11.    Krystyna LOOSE                                               (16 października 1982 - 31 grudnia 1988)

12.    Jan Wiesław NOWAK                                         (01 lutego 1989 - 31 grudnia 1990)

13.    Ewa STANECKA                                                 od 01 kwietnia 1991

 

WOJEWÓDZCY KONSERWATORZY ZABYTKÓW

KOSZALIN

 

1.       Zygmunt KNOTHE                                             (1950 - 1952)

2.       Marian DĄBROWSKI                                          (1953 - 1957)

3.       Feliks PTASZYŃSKI                                           (15 października 1957 - 1972)

4.       Jerzy SZWEJ                                                     (16 stycznia 1973 - 23 grudnia 1981)

5.       Franciszek F. LACHOWICZ (p.o.)                        (grudzień 1981 - 1982)

6.       Roman PRĄDZYŃSKI                                         (30 grudnia 1982 - 31 stycznia 1989)

7.       Joanna GŁOWACZ (ob. Mieczkowska)                 (01 lutego 1989 - 31 listopada 1989)

8.       Andrzej FIJAŁKOWSKI                                       (01 grudnia 1989 - 31 grudnia 1998)

               (Kierownik Delegatury)

9.       Barbara SOŻYNSKA-MACIEJKO                         (01 sierpnia 2002 - 23 marca 2005)

               (p.o. Kierownika Delegatury)

10.    Ewa Łucja KOWALSKA                                      od 15 lipca 2005

 

KONSERWATORZY DIECEZJALNI

 

1.        Ks. Roman KOSTYNOWICZ                             Diecezja Szczecińsko-Kamieńska

2.       Ks. prof. Lech BOŃCZA-BYSTRZYCKI                Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

 

MIEJSCY I POWIATOWI KONSERWATORZY ZABYTKÓW

 

1.      Władysław CHROSTOWSKI (Stargard Szczeciński)

Powiatowy Konserwator Zabytków w Stargardzie Szczecińskim od 1973

Miejski Konserwator Zabytków w Stargardzie Szczecińskim 1975-1977

2.      Janusz NEKANDA-TREPKA (Szczecin)

Miejski Konserwator Zabytków w Szczecinie    (02 listopada 1991 - 30 listopada 1993)

3.      Małgorzata GWIAZDOWSKA (Szczecin)

Miejski Konserwator Zabytków w Szczecinie od 01 kwietnia 1996