www.skz.szczecin.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Archiwum WYJAZD DO BRZESKA

WYJAZD STUDYJNY DO BRZESKA

Drukuj PDF

WYJAZD STUDYJNY DO BRZESKA

DSC05665

18 maja 2014 roku GRUPA Koleżanek i Kolegów naszego Stowarzyszenia odwiedziła kościół pwNMP w Brzesku k/Pyrzyc. W sanktuarium brzeskim znanym z unikalnego drewnianego sklepienia od kwietnia 2011 roku prowadzone są kompleksowe prace konserwatorskie przez kol. Tadeusza Makulca.

Zakres konserwacji dotyczy wzmocnienia konstrukcji ciesielskiej, impregnacji owado- i grzybobójczej oraz pełnej konserwacji malowideł czyli - ich wzmocnienia i punktowania ubytków. Szeroki zakres prac i ich wielodyscyplinarność powoduje, że piękny strop w Brzesku odzyskuje w pełni swoje wartości zabytkowe i jest zabezpieczony pod względem technicznym i materiałowym na następne lata.

DSC05660

Prace prowadzone są przyfinansowym udziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,Niemiecko-Polskiej Fundacji ochrony Zabytków Kultury (Deutsch-Polnische Stiftung Kulturpflege und Denkmalschutz, dotacji Niemieckiego Rządu Federalnego na Kulturę i Media, Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie, Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego i Parafii w Brzesku.Prace będą kontynuowane w kolejnychlatach.

 

DSC05652

 

DSC05655

 

DSC05653