www.skz.szczecin.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności Wigilia Konserwatorska 2016

Wigilia Konserwatorska 2016

Drukuj PDF

WIGILIA KONSERWATORSKA

            Już kolejny raz przed Wigilią Bożego Narodzenia spotkaliśmy się 19 grudnia tegoż roku w gronie konserwatorskim. Nie tylko członkowie szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, ale i pracownicy urzędów i instytucji konserwatorskich Szczecina oraz nasi sympatycy.

            Nasi Koledzy etnografowie Maria i Waldek Witkowie wprowadzili nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia wystąpieniem "Cztery pory roku. Chłopska obrzędowość doroczna". Opowiadali o tradycyjnych obrzędach wigilijnych i świątecznych kultywowanych w rejonie Wilna i przeniesionych po wojnie na grunt szczeciński przez rodzinę naszej Koleżanki.

            Beata Makowska przypomniała nasz sześciodniowy wrześniowy wyjazd studyjny pn. Meklemburgia-Pomorze Przednie-Rugia. Europejski szklak gotyku ceglanego. Miasta Hanzy- lista UNESCO, zorganizowany przez Oddział Szczeciński SKZ z udziałem koleżanek i kolegów spoza Szczecina (Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wejherowo, Gliwice).

            Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń degustowano potrawy przygotowane specjalnie na naszą Wigilię Konserwatorską. Ponieważ koniec roku to czas podsumowań i snucia planów, rozmowy dotyczyły także planów szczecińskiego oddziału SKZ na 2017 rok, w tym przygotowań do ogólnopolskich obchodów w 2018 roku jubileuszu 100-lecia powstania administracji konserwatorskiej w Polsce.

01

Zdjęcia w GALERII