Wyjazd studyjny do Brzeska

WYJAZD STUDYJNY DO BRZESKA

18 maja 2014 roku GRUPA Koleżanek i Kolegów naszego Stowarzyszenia odwiedziła kościół pw NMP w Brzesku k/Pyrzyc. W sanktuarium brzeskim znanym z unikalnego drewnianego sklepienia od kwietnia 2011 roku prowadzone są kompleksowe prace konserwatorskie przez kol. Tadeusza Makulca.

Zakres konserwacji dotyczy wzmocnienia konstrukcji ciesielskiej, impregnacji owado- i grzybobójczej oraz pełnej konserwacji malowideł czyli - ich wzmocnienia i punktowania ubytków. Szeroki zakres prac i ich wielodyscyplinarność powoduje, że piękny strop w Brzesku odzyskuje w pełni swoje wartości zabytkowe i jest zabezpieczony pod względem technicznym i materiałowym na następne lata.

Prace prowadzone są przy finansowym udziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Niemiecko-Polskiej Fundacji ochrony Zabytków Kultury (Deutsch-Polnische Stiftung Kulturpflege und Denkmalschutz, dotacji Niemieckiego Rządu Federalnego na Kulturę i Media, Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie, Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego i Parafii w Brzesku.Prace będą kontynuowane w kolejnych latach.